Top 5 świetnych prezentów dla prawdziwych beardmanów z okazji mikołajek


Zbliża się 6 grudnia, a więc to święto obdarowywania nie tylko dzieci, ale również brodaczy, wszak Mikołaj do nich należy, a on często także dostaje drobne upominki od dzieci. To tak pół żartem, pół serio, ale swojemu brodaczowi, warto podarować z tej okazji coś wyjątkowego, wszak dorośli też lubią świętować mikołajki. Nie musi to być drogi prezent, ważne by wpaść na dobry pomysł. Oto 5 naszych propozycji.

Top 1: kosmetyki do pielęgnacji brody

Najprostszym pomysłem na prezent jest oczywiście zestaw dla brodacza. Może się w nim znaleźć zarówno szampon do brody, olejek do brody, wosk do brody i wąsów, jak i np. grzebień lub szczotka do brody, czyli kartacz. Pielęgnacja brody wymaga minimum, ale jednak wysiłku. Oczywiście z tym minimum to trochę przesadzamy, bo jednak tych zabiegów jest całkiem sporo. Mycie brody specjalnym szamponem lub mydłem do brody jest niezbędne dla zmiękczenia włosków, ożywienia ich, a także nawilżenia nie tylko zarostu, ale również skóry. Jeszcze lepiej w ostatnim przypadku sprawdza się olejek do brody, który możesz nabyć w wielu ciekawych zapachach. Jeśli Twój brodacz lubi eksperymentować, to możesz nawet pokusić się o zestaw olejków w różnych zapachach. Wosk to już produkt, którego znaczenia zapewne się domyślasz, a więc służy do ujarzmienia zarostu i nadania mu odpowiedniej formy. Nie zawsze elementem zestawu są akcesoria, jednak same kosmetyki też będą świetnym prezentem.

Top 2: voucher do salonu barberskiego

Idąc tropem prostych pomysłów Twój brodacz potrzebuje czasem fachowego wsparcia, zwłaszcza jeśli chce zmienić kształt swojej brody. Zima dla brodaczy, nie tylko Mikołaja, jest też niezbyt łaskawa, bo broda w tym okresie jest przesuszona ze względu na ogrzewane i niedostatecznie nawilżane pomieszczenia, w których często przebywamy. Do tego dochodzą jeszcze zanieczyszczenia, stres, a ostatnio również konieczność noszenia maseczki, która przynajmniej częściowo brodę zasłania. Zatem warto zrobić brodaczowi prezent na mikołajki i kupić mu voucher do salonu barberskiego. Zajmą się nim profesjonalnie, doradzą coś nowego, a także udzielą wskazówek dotyczących pielęgnacji. Ty też na tym skorzystasz, jeśli Twój brodacz traktuje swój zarost niezbyt profesjonalnie i dbanie o brodę nie jest dla niego priorytetem. Już nie będziesz musiała go błagać by wreszcie ją zgolił, bo będzie miękka i pachnąca. Jeśli Twój brodacz o swoją brodę bardzo dba, to z takiego prezentu też się ucieszy.

Top 3: Strój Mikołaja i coś na wzmocnienie

Nasza trzecia propozycja jest nieco z przymrużeniem oka, bo skoro Twój brodacz tak chwali się tym co wyhodował, to czas najwyższy by w tym roku został Mikołajem. Zatem ponieważ charakteryzację już ma, wystarczy tylko zakupić biały spray do brody, a także strój Mikołaja, no i koniecznie coś na rozgrzanie, czyli herbatkę z prądem, a właściwie alkohol, który lubi. Jeśli nie pije alkoholu, to możesz wybrać dobrą aromatyczną kawę w ziarnach. Teraz nie pozostanie mu nic innego jak dobrze odegrać rolę…Nie musi się obawiać, że w niej zostanie, bo farba do brody jest jednodniowa.

Top 4: Pomada do włosów

Jeśli Twój brodacz ma naprawdę wszystkie kosmetyki i akcesoria do brody, to może czas zakupić mu coś do włosów. Jeśli jeszcze ma swoją czuprynę, a jedyne włosy nie rosną mu na brodzie, to możesz wybrać na prezent pomadę do włosów. Dzięki niej niezależnie czy ma na głowie french crop czy zapuszcza pompadour, idealnie zadba o swoją fryzurę i co ważne nie zajmie mu to wiele czasu, zatem Twój czas w łazience nie będzie zagrożony.

Pop 5: Kartacz do brody, linijka do brody i inne fajne akcesoria

Poprzednie prezenty były nieco przewrotne, więc powróćmy do tych typowych. Zatem zestaw dla brodacza możesz wybrać na mikołajki wiele akcesoriów. Wśród nich jest kartacz do brody, dzięki któremu dokładnie rozczesze nawet krótką brodę, a jednocześnie wymasuje skórę pod brodą. To prawdziwe must have każdego brodacza. Linijka do brody także się przyda dla tych, którzy chcą mieć zawsze idealny zarost, dzięki temu idealnie można poprowadzić linię policzków i bardzo równo przyciąć brodę także przy żuchwie. Można wybrać także grzebień do brody, nożyczki do brody i wąsów czy też bardziej tradycyjny przyrząd do golenia, czyli brzytwę.

Z okazji mikołajek możesz brodaczowi podarować wiele ciekawych prezentów, zarówno tych zabawnych, jak i przydatnych. Na pewno doceni Twoje starania.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *