Top 3 pomysły na tanie wakacje, ale z całą rodziną


Wiele osób obawia się, że w tym sezonie musi zrezygnować z wyjazdu wakacyjnego z powodu wysokich cen. Cóż zdrożało wszystko, począwszy od produktów spożywczych przez ceny hoteli, aż na benzynie kończąc. Trudno się więc dziwić, że Polacy muszą rezygnować z wczasów. Ale z drugiej strony udany wyjazd wakacyjny wcale nie musi być drogi. My dziś to udowodnimy, ale jednak nie ma się co oszukiwać, że będą to wczasy all inclusive, bo tak nie będzie. Ale to nie oznacza, że na takich wakacjach nie można dobrze się bawić.

O galopujących cenach zdań kilka

Z początkiem pandemii życie się zmieniło. Potem doszły lock downy, obostrzenia, aż wreszcie wszystkie zdjęto i można było się wybrać na wakacje. I tutaj wiele osób spodziewało się, że takie wakacje mogą być drogie, bo przecież przedsiębiorcy, czyli choćby właściciele hotelów czy restauracji muszą nadrobić zaległości, ale okazało się, że ceny wcale się nie zmieniły. Za to obecnie ich wzrost jest naprawdę duży i winne jest…według ekonomistów i ekspertów rozdawnictwo państwa, czyli wszystkie programy socjalne typu 500 plus, które „uczą”, że można nie pracować, bo przecież można żyć z socjalu. Pewnie znowu dojdzie do rozdawania bonów turystycznych, a to wszystko sprawi, że pracujący dostaną po kiszeni i zamiast po miesiącach ciężkiej pracy odpocząć na wczasach, będą dalej pracować i zastanawiać się, czy stać ich na choćby mały wyjazd. Cóż, ceny jedzenia wzrosły, podobnie jak ceny benzyny i kredytów i jak tak dalej utrzyma się rozdawnictwo, to znowu kraj zbiednieje…tzn. zbiednieją pracujący. Zapewne i Wy należycie do tej grupy, zatem to właśnie dla Was przygotowaliśmy ten poradnik z pomysłami jak spędzić czas wakacyjny tanio i miło.

Wycieczki rowerowe i namiot – pomysł nr 1

Wiele osób zapewne w dzieciństwie nocowało w namiocie. Teraz można znowu poczuć się jak dziecko i wybrać się pod namiot, który będzie pełnił rolę pokoju hotelowego. Wynajęcie miejsca na polu biwakowym jest tanie, ale zawsze też można zdecydować się na „dzikie” miejsce. Oczywiście nasz pierwszy pomysł nie polega tylko na tym, by spędzać czas w lesie. Główną atrakcją mają być wycieczki rowerowe i podziwianie pomników. Naprawdę taki wyjazd może być udany i możecie na nim świetnie się bawić. Jeżeli nie macie jeszcze jednośladu, to tanie rowery w ofercie wygodnyrower.pl bez problemu znajdziecie. Swoją drogą, biorąc pod uwagę ceny paliwa, warto zastanowić się, czy przypadkiem dojeżdżanie do pracy na jednośladzie nie będzie dobrym wyborem. Zatem inwestycja w rower jest naprawdę uzasadniona.

Wakacje z wędką – pomysł nr 2

Czasami małe rzeczy mogą sprawiać przyjemność i można dobrze się bawić. Wcale nie trzeba mieszkać w luksusowych warunkach, by docenić czas z najbliższymi. Warto więc całą rodziną wybrać się na wakacje z wędką. Wystarczy tylko, spakować sprzęt, zapakować go na rower, zabrać prowiant i namiot i już można dobrze się bawić. Wieczorami możecie organizować ognisko i opowiadać straszne historie, zaś w ciągu dnia możecie spacerować, a potem łowić ryby. Spakujcie jakiś środek przeciw komarom i dobry prowiant. Wcale nie muszą to być konserwy, bo przecież możecie przygotowywać kociołki. Na śniadanie wystarczy przygotować owsiankę z owocami z lasu i już będzie smacznie, a przy tym tanio. Zaletą takich wakacji jest fakt, że spędzicie czas ze sobą i to bez ciągłego korzystania ze smartfonów, bo zasięg może być słaby. Jeżeli zastanawiacie się na jakich jednośladach najlepiej dojechać w wybrane miejsce, to pamiętajcie, że jest wiele rodzajów rowerów i nie musicie wybierać koniecznie rowerów górskich, bo świetnie sprawdzi się jednoślad turystyczny.

Na działce – pomysł nr 3

Jeżeli macie działkę czy duży ogród, to możecie spędzić wakacje korzystając z ich uroków. Wystarczy tylko postawić basen, w którym można się świetnie bawić, ale i chłodzić. Do tego codziennie koniecznie powinniście wybierać się na spacery czy też przejażdżki rowerowe. Powinniście też organizować różne zabawy z dziećmi czy wieczorami grać w gry planszowe. Jedzenie możecie przygotować w kuchence turystycznej, co także jest tanie i łatwe. Zatem czas wybrać najlepszą dla Was opcję i dobrze się bawić.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *