Sztuczna trawa ma sens


Soczyście zielony trawnik to marzenie niejednej osoby. Niestety często niezwykle trudne jest utrzymanie takiej trawy w dobrej kondycji. A to powoduje, że coraz częściej spogląda się z zainteresowaniem na sztuczną trawę ogrodową z rolki. Czym jest taka trawa, jakie są jej początki, a co najważniejsze, jakie zalety płyną z jej stosowania?

Historia sztucznej trawy ogrodowej

Sztuczna trawa ogrodowa powstała w Stanach Zjednoczonych w latach 60 ubiegłego wieku. Historia podaje, że jej twórcą jest dziekan College of Textiles w Karolinie Północnej David Chany, który stał na czele zespołu naukowców odpowiedzialnych za stworzenie tego wynalazku.

Gdzie sztuczna trawa została użyta po raz pierwszy? Oczywiście w sporcie, a konkretniej mówiąc na boiskach piłkarskich. Jak jednak łatwo się domyślić, a tamtych latach miała wiele wad, co powodowało, że sportowcy nie patrzyli na nią przychylnym okiem. Przede wszystkim nadmienić trzeba, że kładziona była bezpośrednio na betonową nawierzchnię, a po drugie dość szybko się degradowała.
Przez lata rozwoju, udoskonalania technologii i dalszych nad nią prac, udało się uzyskać dwa rodzaje sztucznej trawy. Obecnie klient zainteresowany takim wynalazkiem może zakupić trawę z włóknem nanofilowym lub tez fibrylowanym. W pierwszym wypadku ma się do czynienia z wieloma pojedynczymi paseczkami trawy, podczas gdy w drugim rozwiązaniu zastosowano ponacinane duże pasma.

Gdzie można znaleźć sztuczną trawę?

Oczywiście dziś, gdy technologia sztucznej trawy znacznie się upowszechniła, wyszła z aren sportowych i spotkać ją można również w wielu innych miejscach. Gdzie zatem można zastosować taką trawę?
Rzecz jasna jest to świetna propozycja do ogrodu. Nie tylko tego domowego, lecz również firmowego. Często przedsiębiorstwa wykładają taką trawą rekreacyjne pomieszczenia wewnętrzne. Z kolei prywatni użytkownicy stosują ją na balkonach, tarasach lub też loggiach. Oprócz tego taka trawa z powodzeniem stosowana jest na placach zabaw, a także polach namiotowych i campingowych.

Jakie są najważniejsze zalety takiej sztucznej trawy?

Warto sobie jednak w tym miejscu zadać pytanie, co spowodowało, że sztuczna trawa zyskała tak dużą popularność i nie tylko z obiektów sportowych, lecz również z prywatnych ogrodów zaczęła wypierać prawdziwą trawę? Jak się okazuje, posiada ona naprawdę wiele zalet.
Każdy doskonale wie, że założenie trawnika jest często naprawdę trudnym zadaniem. Nie tylko wiąże się z dużym wysiłkiem fizycznym, lecz również oznacza konieczność doglądania trawy, a także jej odpowiednią pielęgnację. Często zwyczajnie nie ma się na to czasu, ani odpowiedniej wiedzy.

Sztuczna trawa z rolki do ogrodu ma tę ogromną zaletę, że nie wymaga ani jednego, ani drugiego, ponieważ kładzie się ją bardzo szybko, a przy tym niezwykle prosto. Co więcej, taka trawa nie wymaga właściwie żadnej pielęgnacji, czy też szczególnie uważnego obchodzenia się z nią. Przekłada się to również na bardzo niskie koszty utrzymania. Oczywiście jest to również trawa odporna na zagrożenie w postaci niskiej temperatury, silnego nasłonecznienia, czy też nawet intensywnego po niej chodzenie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *