Sukienki dla druhen – o czym trzeba pamiętać


Ślub i wesele to zawsze wielkie wydarzenie. To właśnie z tego powodu wiele osób chce, aby wszystko było doskonale dopasowane i współgrało ze sobą. Jest to łatwe do osiągnięcia, wystarczy wcześniej odpowiednio wszystko zaplanować. W takim razie koniecznie warto zwrócić także uwagę na suknie druhen. Ten zwyczaj zapoczątkował się w Stanach Zjednoczonych i w szybkim czasie zadomowił się także w Europie, tym również w Polsce. Warto więc zadbać, aby w tym szczególnym dniu druhny panny młodej miały pasujące do siebie suknie.

Jak wygląda wybór kreacji dla druhen?

Wybór sukienek, w których wystąpią druhny, z reguły należy do panny młodej. To w końcu jej dzień i warto zadbać o to, aby wszystko przebiegło tak, jak ona sobie to wymarzy. To dlatego ostatecznie ona powinna podjąć decyzję co do kroju czy kolorystyki sukienek. Oczywiście warto tę decyzję przedyskutować z druhnami, aby mieć pewność, że każda z nich będzie czuła się dobrze w swojej roli. Przede wszystkim takie suknie powinny być uniwersalne na tyle, aby pasować na każdy rozmiar. W końcu podczas ślubu i wesela wszyscy zgromadzeni powinni czuć się dobrze.

Czym się kierować?

Warto pamiętać o tym, że druhny, choć muszą być ubrane pięknie i elegancko, z założenia stanowią raczej tło dla najważniejszej kobiety tego dnia, czyli panny młodej. To dlatego wybrane sukienki nie powinny być krzykliwe i z reguły najlepszym pomysłem jest utrzymanie ich w stonowanej kolorystyce. Często panny młode wybierają więc odcienie różu, które doskonale współgrają z bielą sukni ślubnej panny młodej. Dobrze sprawdzą się także pozostałe kolory pastelowe oraz czerwień, jeśli panna młoda chce stworzyć mocny kontrast. Warto jednak pamiętać wtedy, że druhny będą od razu rzucały się w oczy i przyciągały całą uwagę, a przecież nie zawsze to właśnie na tym zależy pannie młodej.

Jaki fason wybrać?

Wybór fasonu może być nieco trudny, ponieważ każda z kobiet ma zupełnie inny typ figury. Jak więc dobrać jedną, uniwersalną sukienkę, która na każdej druhnie będzie wyglądała elegancko? Z początku może się to wydawać dość skomplikowane. Najlepszym rozwiązaniem byłoby wcześniejsze spotkanie z przyjaciółkami i ustalenie, w jakim fasonie czułyby się najlepiej. Być może wspólnymi siłami uda się coś wybrać i każda druhna będzie z tego zadowolona. Kolejnym rozwiązaniem jest po prostu dopasowanie fasonu pod konkretną figurę. Dzięki temu można u każdej z pań podkreślić to, co jest jej atutem, a zakryć jej niedoskonałości. Sprawdzi się to zwłaszcza, wtedy gdy sukienki są szyte na miarę. Można wtedy dowolnie manewrować fasonem i dopasowywać go do figur.

Czy wyróżniać sukienkę świadkowej?

Wiele przyszłych panien młodych zastanawia się także nad tym, czy sukienka świadkowej powinna różnić się od pozostałych sukienek wszystkich druhen. Tutaj wiele zależy od samej panny młodej i jej koncepcji na ten dzień. Jednak dobrym pomysłem będzie zorganizowanie świadkowej podobnej sukienki, która różnić będzie się na przykład odcieniem. Dzięki temu różnica będzie minimalna, ale z drugiej strony zauważalna.

Jakie dobrać dodatki?

Kwestia dodatków jest bardzo indywidualna, a więc w tej kwestii najlepszym rozwiązaniem jest po prostu danie druhnom wolnej ręki. Każda z nich dzięki temu dobierze buty, w których będzie czuć się swobodnie i wygodnie, a także dobierze torebkę i biżuterię, która podkreśli jej wygląd. Takie same sukienki są już sporym ustępstwem, a więc przynajmniej w kwestii makijażu, fryzury czy dodatków warto dać druhnom wolną rękę. Dzięki temu będą czuć się i wyglądać dobrze. Na pewno jednak w całym etapie przygotowań stylizacji dla druhen, panna młoda powinna służyć pomocą i ewentualnie pomagać dopasować sukienki do figury, czy dobrać do niej dodatki. Tylko dzięki temu całość stylizacji na pewno będzie zachwycająca oraz uzyskany będzie jeden, wspólny efekt. Właśnie o to chodzi w tym szczególnym dniu i warto dobrać wszystko tak, jak chce tego panna młoda.


Jedna odpowiedź do “Sukienki dla druhen – o czym trzeba pamiętać”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *