Stylizacja pomieszczeń. Grzejniki.


Współczesne grzejniki pokojowe służą nie tylko grzaniu mieszkania. Nadają także klimat wnętrzu poprzez zjawiskową estetykę. To już nie zwyczajne kaloryfery, ale prawdziwe dzieła sztuki użytkowej. Tworzone przez artystów. Inspirujące. Pobudzające zmysły.

Współczesne trendy grzewcze

  • szkło – czyli trend transparentny. A wręcz może nawet eklektyczny czy synkretyczne łączenie gatunków. No bo szklany grzejnik? Tymczasem niejeden projektant wnętrz czy artysta rzeźbiarz pochwaliłby ten pomysł, bo kontrast to ważny element w sztuce. Chłodne szkło i gorący grzejnik – genialne! Nie mówiąc o tym, że szklane grzejniki dekoracyjne, szklane grzejniki pokojowe czy szklane grzejniki łazienkowe są wyjątkowo energooszczędne. Bo szkło jako materiał ma duże zdolności gromadzenia ciepła. Poza tym szkło emanuje ogromnym potencjałem estetycznym. Dodaje wnętrzu nowoczesnego klimatu, przestrzenności. Inspiruje. Pobudza wyobraźnię.

  • stal nierdzewna – stal nasuwa skojarzenia industrialne. To sen o przyszłości i taką właśnie atmosferę wprowadza do wnętrza. Dodaje elegancji. Surowości. Pasuje do prostych form ale i (na zasadzie kontrapunktu) do wnętrz drewnianych (wyjątkowo piękny satynowany Blues Inox). Stalowe grzejniki pokojowe są też niezwykle trwałe.

  • vintage – grzejniki (szczególnie grzejniki łazienkowe Empire Multi) w stylu retro tworzą niepowtarzalny klimat. Pasują do wolnostojących wanien vintage z dekoracyjnymi dodatkami. W formie nawiązują do mocnych, klasycznych kaloryferów, ale pikanterii dodaje chromowany materiał. Ten flirt ciężkości i lekkości tworzy niezwykłą atmosferę podróży w czasie. W ostatnich latach mamy powrót stylu retro. Głównie jest to powrót do lat pięćdziesiątych, siedemdziesiątych oraz osiemdziesiątych ubiegłego wieku – kurtki w stylu „funky”, hawajskie koszule, spodnie dzwony, itp.

  • loft – styl ten określa mieszkania urządzone w dawnych pomieszczeniach przemysłowych. Na przykład w magazynach, fabrykach. To także wnętrza i meble w stylu loftowym- meble, przeszklone ściany, drzwi lotfowe. Styl loft to duże, otwarte przestrzenie, szkło, stal, kamień, wysoki sufi, wielkie okna z oświetleniem fabrycznym, artystyczny klimat. Ceglane ściany, kominki, Moda na przemysłowe formy przyszła do Polski z Europy Zachodniej, a pierwsze lofty pojawiły się w naszym kraju w łódzkiej, dziewiętnastowiecznej fabryce Karola Scheiblera. Loft to także grzejniki dekoracyjne nawiązujące do stylu przemysłowego. To wysmukłe formy Carre Pionowe czy przepiękne grzejniki Lamath 4 – nawiązujące kształtem do blach starej fabryki. Pobudzające wyobraźnię i zmysły.

Rodzaje grzejników dekoracyjnych

Produkty z artykulygrzewcze.pl dzielą się na kilka rodzajów:

  • grzejniki łazienkowe – boczne, poziome, o profilu okrągłym i prostokątnym, retro oraz z płaską płytą

  • grzejniki pokojowe dekoracyjne – poziome, pionowe, pokojowe, loftowe, lustrzane, aluminiowane, wąskie, rurowe, półokrągłe narożne, o profilu okrągłym, trójkątnym lub kwadratowym, z płaską płytą, a także żeliwne

  • kanałowe – z wentylatorem i bez wentylatora

  • elektryczne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *