Perfumerie internetowe zawsze na czasie


Drogerie internetowe są coraz popularniejsze, szczególnie w obecnym czasie pandemii. Ale nie zawsze zapachy były tak dostępne. Kiedyś były zarezerwowane wyłącznie dla elity. Były nawet czasy, kiedy perfumy damskie uważane były za atrybut szatana.

Pierwsze zapachy sygnalizowały atrakcyjność seksualną

Dlaczego tak pociąga nas zapach ukochanej lub ukochanego? Albo zwyczajnej osoby spotkanej na ulicy? Można powiedzieć, że reakcja na zapach jest w nas zakorzeniona atawistycznie. Ludzie pierwotni za pomocą zapachu rozpoznawali atrakcyjność płci przeciwnej. Zdrowa potencjalna partnerka wydzielała ładniejszy zapach niż chora. I nie potrzebne były ówczesnym ludziom – w epoce łowiecko-zbieraczej, czyli około 30 000 lat temu – sklepy z perfumami czy drogerie internetowe. Ludzie pierwotni byli po prostu bardziej wyczuleni na zapachy. Musieli przecież za pomocą zapachu wyczuć zwierzę, wroga, czy nawet rozpoznać z daleka rośliny. I chociaż współcześnie zapach nam się stępił, sama chęć kierowania się pięknymi zapachami została. Została estyma do pięknych perfum damskich i męskich, lecz ich produkcja to zupełnie inna historia.

Zapachowe olejki i wonne kąpiele

Pierwsze perfumy zaczęli wytwarzać już mieszkańcy starożytnego Egiptu. Jednak dostęp do nich miała tylko elita, czyli władcy i kapłani. Co ciekawe, pierwsze perfumy miały najczęściej formę zapachowych olejków, którymi masowano ciało. Potem, mieszkańcy starożytnego Rzymu, rozkochali się w wonnych kąpielach. W średniowieczu uważano perfumy za atrybut szatana i unikano kąpieli, skupiając się bardziej na duchu niż ciele. Potem przyszedł XVIII wiek i epoka przemysłowa. Zaczęto produkować perfumy na szerszą skalę.

Wiek XXI i perfumy online

Wiek XX rozpowszechnił perfumy damskie i męskie wśród klasy średniej, a XXI wiek przyniósł rozwój internetu. Powstały sklepy z perfumami online, czyli drogerie internetowe. Szczególnie chętnie odwiedzane w epoce pandemii, kiedy najwygodniej jest zamówić perfumy z dowozem do domu. Często jest to jedyna możliwość zamówienia perfum. Rozwój internetu umożliwił nam poszukanie wskazówek, które perfumy są dla nas najlepsze. Najlepsze dla naszej cery. Dla osobowości. Upodobań. Które perfumy założyć na wieczór, a które rano do pracy. Są też zapachy unisex, które są idealne zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn.

Dla kogo perfumy damskie kwiatowe, a dla kogo cytrusowe?

No właśnie, ale jak wybrać najlepszy dla siebie zapach? Wchodząc do zwykłej drogerii czy nawet zwiedzając wirtualny sklep z perfumami można dostać zawrotu głowy od rodzaju zapachów! W internecie znajdujemy jednak mnóstwo porad, jak dobrać zapach do danej osoby. Przede wszystkim należy zaznaczyć, że nie możemy ślepo ufać zmysłowi powonienia. Bo już po skosztowaniu trzech rodzajów zapachów nasz nos traci swoją zdolność obiektywnego rozróżniania. Ciekawym trikiem jest powąchanie ziaren kawy, które pozwoli wyczuć więcej niż 3 zapachy. Pamiętajmy, że zapach perfum najdłużej utrzymuje się na tłustej skórze. Tłusta skóra wzmacnia też intensywność zapachu, dlatego jeśli masz taką skórę, lepiej zrezygnuj z ciężkich perfum. Z kolei jeśli masz skórę suchą, uważaj na dużą zawartość alkoholu i nie spryskuj się perfumowanymi wodami. Jeśli masz romantyczną duszę, to być może spodoba Ci się zapach kwiatowy, a jeśli lubisz sport to poszukaj zapachów cytrusowych.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *