Nici liftingujące – poprawiają napięcie skóry na dłużej niż myślisz


Wraz z wiekiem słabnie naturalne rusztowanie skóry, czyli sieć włókien kolagenowych. Nici liftingujące zostały stworzone właśnie po to, by wzmocnić i podtrzymać opadające tkanki na dłużej. Co więcej, pobudzają tworzenie nowego kolagenu i elastyny, dzięki czemu efekt liftingu bez skalpela utrzymuje się jeszcze długo po rozpuszczeniu się nici.

Jak działają nici liftingujące?

Nici liftingujące służą do usuwania skutków tzw. starzenia grawitacyjnego, objawiającego się opadaniem skóry na twarzy. Zmiany te spowodowane są zmniejszeniem napięcia mięśni oraz utratą kolagenu ze skóry wraz z wiekiem. Lifting twarzy nićmi szczególnie polecany jest osobom po 40.-50. roku życia.

Obecnie najczęściej stosowane są nici rozpuszczalne, np. nici PDO lub Aptos. Wykonane są one z tworzyw używanych do produkcji szwów chirurgicznych stosowanych w operacjach. Nici PDO są gładkie, a Aptos posiadają maleńkie haczyki. Pierwsze wybierane są wtedy, gdy zwiotczenie skóry nie jest jeszcze bardzo zaawansowane – delikatnie unoszą skórę, modelują rysy twarzy, nawilżają. Z kolei nici liftingujące Aptos stosowane są zwłaszcza u pacjentów w dojrzałym wieku i dają efekt porównywalny do liftingu chirurgicznego. Haczyki stabilnie utrzymują nici w skórze i zapewniają długotrwałe efekty terapii.

Podtrzymywanie tkanek to niejedyna funkcja nici liftingujących. Polidioksanon i inne substancje w nich zawarte oraz sama ich obecność w skórze wzmagają produkcję nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za jędrność tkanek. Dzięki temu dochodzi także do syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry. Działanie nici PDO powoduje również syntezę naturalnego wypełniacza, czyli kwasu hialuronowego. Dłuższa obecność nici pod skórą skutkuje powstaniem mikrozwłóknień, które po ich wchłonięciu nadal, w sposób naturalny, podtrzymują tkanki.

Na czym polega lifting nićmi?

Lifting nićmi to iniekcyjny zabieg medycyny estetycznej, który powinien być wykonywany przez doświadczonego lekarza, tak jak w Klinice Miracki w Warszawie. Nici liftingujące wprowadzane są w skórę przy pomocy iniekcji – procedura ta może sprawić ból, dlatego przed zabiegiem stosuje się znieczulenie miejscowe. Lifting nićmi polega na umieszczeniu nici na sterylnej igle, a następnie wprowadzeniu jej w odpowiednie miejsce w skórze. Nić zostaje odpowiednio ułożona i pozostaje pod skórą, tworząc swego rodzaju „rusztowanie” podtrzymujące jej strukturę. Technika wprowadzania nici wykorzystuje naturalne linie napięcia skóry, co stwarza efekt zbliżony do zabiegu chirurgicznego.

Bezpośrednio po iniekcji może wystąpić lekkie zaczerwienienie skóry w miejscach wprowadzenia nici, jednak ustępuje ono maksymalnie po 48 godzinach. Bezinwazyjny lifting i minimalne objawy pozabiegowe to ogromne zalety nici liftingujących, które dają im przewagę nad innymi metodami odmładzania.

Lifting twarzy nićmi – trwałość i skuteczność

Skóra po liftingu nićmi staje się elastyczniejsza, jędrniejsza i lepiej nawilżona. Działanie nici ogranicza dodatkowo siłę mięśni mimicznych twarzy i daje efekty estetyczne podobne do podania toksyny botulinowej (botoksu) – relaksację mięśni i wygładzenie rysów twarzy. Rezultat jest jednak bardziej naturalny niż po botoksie, ponieważ nici nie unieruchamiają mięśni mimicznych, a jedynie wpływają na ich osłabienie.

Pierwsze efekty liftingu nićmi widoczne są niemal od razu po zabiegu, jednak tworzenie nowego kolagenu rozpoczyna się po około 10-14 dniach i wtedy można mówić już o wyraźnym odmłodzeniu skóry. Same nici liftingujące utrzymują się pod skórą przez około 240 dni, jednak ich działanie utrzymuje się zazwyczaj przez 24 miesiące.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *