Klasyczny czy wyróżniający się – jaki styl jest idealny dla Ciebie?


Niektórzy szukają usilnie swojego stylu, czegoś co będzie ich wyróżniało. Inni wolą ubierać się zachowawczo, albo postawić na ponadczasową elegancję. Czy jesteś modowym racjonalistą, marzycielem, czyli kreatorem stylu czy raczej konformistą, który nie lubi wychylać się poza pewne ramy. Chcesz dostosować się do mody czy tego, by moda dostosowała się do Ciebie?. Przeanalizujemy różne style i podejścia do mody, dzięki czemu rozstrzygniesz, który będzie dla Ciebie idealny.

Modowy racjonalista – garniak w pracy, dresy w domu, jeansy i t-shirt na randce

Być może jesteś modowym racjonalistą, który zawsze wie, co powinien ubrać. Nie oznacza to, że wybiera nudne i nieciekawe rzeczy, ale zawsze odpowiednio dopasowane do okazji. To oznacza, że do pracy, gdzie obowiązuje dress code wybiera dobrze skrojony garnitur, a także nie zapomina o tym, że pasek jest konieczny i to w tym samym kolorze co buty. Można zatem postawić na zestaw monochromatyczny, albo postawić na brązowy pasek dopasowany do brązowych butów i granatowego garnituru. Na pewno nie jest to nudna stylizacja, ale jednak klasyczna. Modowy racjonalista w domu wybiera wygodny strój, taki w którym czuje się swobodnie, a jednocześnie nie wstydzi się, gdy do drzwi zapuka niespodziewany gość. Zatem wybiera dres, ale nie zwykły, a welurowy, który świetnie pasuje zarówno do workerów, trampek, sneakersów, adidasów, jak i domowych, modnych kapci. Tak właśnie ewoluuje moda męska i damska. GoldKiller.pl to sklep, gdzie znajdziesz nietuzinkowe wysokiej jakości dresy, w których wyjdziesz na miasto z kumplami albo obejrzysz mecz w domowych pieleszach. Jeśli chodzi o wyjście na randkę to racjonalista wybiera zestaw chłopaka z sąsiedztwa, który zawsze się sprawdza, a więc jeansy i t-shirt.

Kreator stylu – nie boi się założyć kolorowych skarpetek do garnituru, a dres wybiera nie tylko na jogging

A może jesteś kreatorem stylu, który marzy o tym, by wyznaczać trendy i nie boi się odważnych połączeń. Zatem do garnituru wybiera kolorowe skarpetki z grafikami, które zwracają na siebie uwagę, wystarczy, że siądzie w fotelu. Ale on się tym zupełnie nie przejmuje jest więc zachwycony, że widać jego skarpety w groszki czy krawat z gitarami. Chce podkreślać swoją osobowość także poprzez odzież, a do garnituru, nawet na smart casualowe okazje wybiera modne, markowe trampki. Nie boi się również wprowadzenia dresu „na salony”, czyli może wybrać go na poranny jogging, ale i na spotkanie.

Konformista modowy – zawsze wybiera zachowawcze kolory i ubrania, które nie wybijają się ponad przeciętność

Być może jesteś typem, który w żadnym wypadku nie chce się wyróżniać, a zatem wybiera konformizm. Spodnie moro albo chinosy i t-shirt albo koszulka polo. W tym najczęściej można go spotkać. Ponadto wybiera zawsze zachowawcze kolory, beże, khaki, czerń i granat. Jego styl nie wybija się ponad przeciętność i ginie w tłumie podobnie ubranych facetów, którzy stają się „przezroczyści”. A przecież pierwsze wrażenie bardzo się liczy i warto czymś się wyróżniać. Oczywiście można ubierać się zachowawczo, bo to też w pewnym sensie wpisuje się w ponadczasowe trendy, niemniej jednak jeśli zarówno ubranie, jak i fryzura tak się prezentują, a dodatkowo stroni się od tatuaży czy dodatków, to już trudno zaznaczyć swoją indywidualność poprzez ubranie.

A może modowy anarchista, który trendom się nie kłania?

Być może jesteś totalnym przeciwieństwem konformisty i nie uznajesz żadnych zasad. To znaczy, że jesteś w stanie wyjść w piżamie na ulicę i w ogóle nie obchodzi Cię co inni pomyślą. Nie przejmujesz się takimi błahostkami jak krawat niedopasowany do koszuli czy zgnieciona marynarka. Wybierasz rzeczy z recyklingu, bo nie chcesz wspierać żadnej wielkiej firmy. Jesteś w stanie założyć coś co jest już zupełnie passe i w ogóle się tym nie przejmować.

Twój styl może być wyróżniający się lub zupełnie klasyczny. Jedno jest pewne, tylko od Ciebie zależy, którą wersję wybierzesz. Ważne by dobrze czuć się w swojej skórze, być dobrze ubranym, ale nie przebranym. To oznacza, że właśnie odnalazłeś swój styl.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *