Jakie upominki dla gości weselnych?


Mimo że wesele kojarzy się z podarunkami przynoszonymi parze młodej, od wielu lat funkcjonuje zwyczaj przekazywania drobnych prezentów także gościom, w podziękowaniu za ich obecność. Do niedawna było to zwykle ciasto oraz butelka alkoholu, wręczane w momencie, gdy goście opuszczali dom weselny. Tradycja ta ewoluowała, zmieniając nieco trendy w zakresie rodzaju prezentów, jakie możemy przygotować dla gości. Jak wybrać oryginalne i nowoczesne upominki?

Rękodzieło w cenie

Ogromną popularnością cieszą się wszystkie podarunki przygotowywane ręcznie. Para młoda może więc samodzielnie wykonać na przykład pamiątkowe obrazki, czy drewniane tabliczki. To z pewnością ciekawy i nietuzinkowy prezent. Do jego przygotowania nie trzeba mistrzowskich umiejętności plastycznych, wystarczy skorzystać z różnorodnych poradników zamieszczonych w internecie, a wszystkie niezbędne materiały z łatwością dostaniecie w sklepach. Musicie jedynie wygospodarować kilka godzin, aby samodzielnie wykonać upominki. A co w sytuacji, gdy nie macie na to czasu?

Z pomocą przychodzą specjalistyczne firmy zajmujące się kompleksową obsługą imprez ślubnych. Oprócz dekoracji zapewniają również ciekawe rozwiązania w zakresie podarunków dla gości. Każdy upominek można personalizować, do czego zachęcamy, umieszczając na nim imiona młodych, a także datę ślubu. Może to być na przykład drewniany aniołek. Tego rodzaju prezenty stały się ogromnie popularne, z uwagi na symbolikę anioła, a jednocześnie ekologiczne pochodzenie materiałów używanych do produkcji upominków. Gdy w budżecie weselnym nie przewidzieliście wydatków związanych z indywidualnymi podarunkami, skorzystajcie z możliwości, jakie daje szybka gotówka.

Słodki prezent

Wspomnieliśmy na początku, że jeszcze do niedawna, prezentem dla gości było ciasto, specjalnie pakowane. Wiele osób także obecnie kultywuje tę tradycję, jednak i w tym przypadku zaszły duże zmiany. Coraz częściej można spotkać prezenty dla gości weselnych w postaci oryginalnych ciastek, pieczonych specjalnie na ślubną okazję. Innym pomysłem na nietuzinkowy słodki prezent są indywidualnie zdobione pierniki. Najczęściej występują w kształcie serca, które naturalnie kojarzy się przecież ze ślubem.

Jeśli planujecie upominki w formie słodkiej, warto skorzystać z oferty cukierni, w której będziecie zamawiać ciasta weselne. Firmy zajmujące się branżą ślubną proponują zwykle ciekawe rozwiązania w zakresie prezentów dla gości, dostosowując je do indywidualnych oczekiwań pary młodej. Pamiętajcie, że podczas zakupów z pomocą przyjdzie szybka gotówka.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *