Jakie produkty do brwi możemy stosować


Chyba nie należy nikomu dowodzić jak ogromną rolę w wyglądzie grają brwi. To one nadają twarzy proporcje, zaznaczają stan oczu oraz nadają spojrzeniu głębi, więc należałoby zadbać o to aby zawsze wyglądały idealnie! Brwi długo były zapomnianym elementem w makijażu, natomiast w ostatnim okresie pojawiła się moda na artykuły do ich stylizacji! Teraz dostępny jest duży asortyment artykułów do ich stylizacji, natomiast nieregularne, niesforne, za jasne oraz cienkie włoski już nie są kłopotem.

Czemu makijaż brwi jest tak istotny?

O tym, iż o brwiach nie można zapominać podczas robienia normalnego makijażu, głośno zrobiło się całkiem niedawno. Jest to istotne przede wszystkim z tego względu, iż brwi stanowią oprawę twarzy natomiast to właśnie one dodają jej charakteru. Jeśli są za jasne czy krótkie – rysy twarzy przepadają, nie są uwydatnione. Więc malowanie brwi to sprawa zwłaszcza istotna zarówno dla blondynek, jakie mają jasne włosy, jak również dla osób, jakich zwykłe brwi mają braki czy kanciasty kształt.

Kosmetyki do makijażu brwi – jak odnaleźć własny ukochany?

Gdy już staniesz się właścicielką pięknie uformowanych brwi, należałoby zastanowić się nad ich podkreśleniem. Na rynku istnieje dużo różnych kosmetyków koloryzujących do brwi. Możesz wybierać spośród kredek, cieni oraz żeli – każdy spośród owych artykułów da nieco odmienny rezultat. Jedynym przejawem są Twoje własne preferencje oraz skłonność do eksperymentów. Najważniejsze jest to, by odpowiednio używać tych kosmetyków – tak, aby Twoje naturalne brwi nie wyglądały śmiesznie. Artykuł do stylizacji należy również dostosować do gęstości oraz kształtu brwi. Odmienne artykuły sprawdzą się przy cienkich oraz jasnych łukach, natomiast pozostałe przy gęstych brwiach. Wiele zależy również od osobistych preferencji. Pewne spośród nas nienawidzą używać kredki, pozostałe za nic nie dadzą się zachęcić do malowania brwi pomadą.

Paleta do brwi

Jeżeli twoim brwiom brakuje gęstości, kredka nie starczy. Doskonalszym pomysłem są cienie, jakie nakłada się trochę skróconym skośnie pędzelkiem. Funkcjonuje tutaj taka sama zasada jak podczas malowania kredką. Początek brwi jest jaśniejszy, natomiast efekt niezwykle wyrazisty w odcieniu. O wykończeniu brwi rozsądza konsystencja artykułu. Cienie do brwi są zazwyczaj matowe, więc należałoby na koniec wzmocnić je trochę nabłyszczającym woskiem. Spełnia on parę funkcji. Po pierwsze utrwala makijaż, natomiast po drugie nabłyszcza prawdziwe włoski oraz skórę.

Żele do brwi

Na pierwszy rzut oka wyglądają jak tradycyjna maskara. Pozwolą nadać skrętom brwiowym potrzebny wygląd oraz opanować niesforne włoski. W sprzedaży są dostępne żele bezbarwne oraz z barwnikami (te również przyciemniają brwi). Tenże środek sprawdzi się także jako ostatni etap makijażu brwi, zaznaczonych innymi kosmetykami.

Pomadka do brwi

Pomada do brwi to bez wątpienia jeden spośród najpopularniejszych artykułów do stylizacji brwi. Zapewnia trwały, natomiast gdy nam zależy, to niezwykle zauważalny rezultat. Cechuje się intensywną pigmentacją oraz kremowo-żelową spoistością. Na rynku istnieje wiele artykułów wodoszczelnych oraz o wydłużonej wytrzymałości. To, na co należałoby zwracać uwagę przy zakupie pomady do brwi, to pędzelek w komplecie. Natomiast również to, w jaki sposób traktować pomady.

Kredki do brwi

Zadaniem kredek do brwi jest utrzymanie własnych brwi w ryzach i nadanie im dobrego odcienia. Użycie kredki będzie szczególnie dobre wówczas, jeśli planujemy pogrubić i uzupełnić brwi. Przed stosowaniem kredki na łuk brwiowy należy sprawdzić, czy jest ona dobrze wyostrzona. Potem ostrożnie znaczymy miejsca, jakie pragniemy uzupełnić. Teraz do wielu kredek dołączona jest także szczotka, służąca do przeczesania brwi.

Flamaster do brwi

Flamaster do brwi, identycznie jak pomada, zapewnia szybki oraz trwały efekt. Sprawdzi się u osób, jakie lubią mocniej zaakcentować brwi czy mają niezwykle duże braki. Nie poleca się doboru tego kosmetyku dla blondynek, rezultat może być przejaskrawiony. Można na nich nakreślić pojedyncze brwi.


Jedna odpowiedź do “Jakie produkty do brwi możemy stosować”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *