Jak spędzić urlop, gdy przypada on we wrześniu – top 5 fajnych sposobów i to niekoniecznie last minute


Nie każdy ma dwumiesięczne wakacje i nie dla każdego przypadają w lipcu czy sierpniu. Coraz więcej osób na urlop wybiera się we wrześniu i to z różnych powodów. Niektórzy wolą ten miesiąc, bo wycieczki są tańsze czy jest mniej turystów, ale są też tacy, którzy wtedy otrzymują wolne. Tutaj pojawia się pytanie, jak spędzić urlop, gdy przypada on we wrześniu – top 5 fajnych sposobów i to niekoniecznie last minute.

Top 1: wycieczka rowerowa wzdłuż Morza Bałtyckiego

Jazda na rowerze jest przyjemnością, ale też dobrą aktywnością. Na rowerze można wybrać się też na dłuższą wycieczkę. W tym przypadku postawcie na rowery trekingowe, bo są maksymalnie wygodne. Dzięki swojej konstrukcji pozwalają w czasie jazdy utrzymać wyprostowaną postawę, a to przekłada się na komfort, nawet podczas wielogodzinnej jazdy. Oczywiście dłuższą wycieczkę trzeba zaplanować. Jeżeli macie ochotę na zwiedzanie i podziwianie piękny terenów, to koniecznie postawcie na trasę wokół Morza Bałtyckiego. Biegnie tam naprawdę dobry szklak rowerowy R10. Musicie jeszcze wiedzieć, że pozwala on na poznanie najciekawszych nadmorskich miejscowości. Szlak na zachodzie zaczyna się na Wyspie Uznam, natomiast na wschodzie kończy się przy przejściu granicznym w Gronowie.

Top 2 wycieczka rowerowa po Roztoczu

„Cudze chwalicie, swego nie znacie” te słowa doskonale obrazują mentalność niektórych osób, które koniecznie wybierają wycieczki poza granicę kraju tylko po to, aby potem siedzieć w ośrodku nad basenem otoczonym murem. A przecież zamiast tego można poznawać wiele pięknych miejsc w Polsce. Mając rower trekingowy warto wybrać się na wycieczkę po Roztoczu. Dzięki niej poznacie, ale też odkryjecie wyjątkowe piękno Roztoczańskiego Parku Narodowego. Możecie też dowiedzieć się, jak powstaje roztoczańskie wino i piwo. A następnie je zdegustować. Ale to nie koniec atrakcji, bo można także odwiedzić rezerwat konika polskiego czy podziwiać wyjątkowy i unikalny krajobraz „Babiej doliny” w Józefowie. Spakujcie plecaki, sprawdźcie stan techniczny jednośladu i już możecie cieszyć się przyjemnością, jaką daje jazda na rowerze, ale też zwiedzanie ciekawych miejsc.

Top 3: biwak

Chyba nikogo nie zaskoczymy stwierdzeniem, że coraz mniej jest terenów zielonych, a coraz więcej wszędzie betonu. Dlatego też jeżeli mieszkacie w mieście, to czas na zmianę, a dokładnie czas wybrać się na biwak. Wystarczy tylko wybrać miejsce, spakować namiot i śpiwór oraz dobre chęci i już można cieszyć się przyrodą, która otacza z każdej strony. Oczywiście warto jeszcze zabrać środek przeciw komarom, bo niestety wszędzie jest ich dużo. Tutaj musimy jeszcze wspomnieć, że taka wycieczka, czy spędzanie wolnego czasu pozwoli Wam odpocząć, ale i zrelaksować się. Jednocześnie polecamy detoks od urządzeń elektronicznych, natomiast zachęcamy do zabrania ze sobą książek i relaksu na powietrzu.

Top 4: poznawanie Polski

Jest wiele miejsc w Polsce, które są naprawdę piękne, choć wielu z nas nigdy tam nie było. Czas więc na zmianę i to totalną zmianę. Zamiast wybierać wypoczynek na plaży i zajadanie się goframi, zdecydowanie lepiej wybrać się na wycieczkę po Polsce, a więc zwiedzić ją od Południa do Północy. Polecamy wybrać się na najbardziej wysunięty na Południe punkt, który leży w pasie Bieszczad Zachodnich i jest to szczyt o nazwie Opołonek i ma zaledwie 1028 m n.p.m. Potem czas poznać i zwiedzić też najbardziej wysunięty na Północ punkt w Polsce, czyli Jastrzębią Górę i zobaczyć pamiątkowy obelisk nazwany „Gwiazdą Północy”.

Top 5: wczasy za granicą, ale jest jeden problem

Jeżeli jednak macie ochotę na totalne wylegiwanie się na plaży, ale przy tym też zwiedzanie, to warto wynająć kampera i pojechać w podróż po Grecji. Przy czym pamiętajcie, że musicie być zaszczepieni i posiadać tzw. paszport covidowy, bo w innym przypadku nie będziecie mogli nie tylko pójść do restauracji, ale i zwiedzać.

Oto 5 fajnych propozycji na wakacje wrześniowe i to w różnej odsłonie. Pamiętajcie, że warto wybrać się na jakiś wyjazd, by zrelaksować się i wypocząć, nawet podczas różnych aktywności.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *