Jak przygotować się do podróży do Indii? Czy jest to bezpieczne?


Coraz więcej osób lubi podróże, ale nie tylko takie po Europie, lecz w zdecydowanie dalsze zakątki świata. Jednym z ciekawszych regionów są Indie i na ten kierunek decyduje się sporo podróżnych. Jednak czy to bezpieczne? Jak przygotować się do takiej podroży?

Czy Indie są bezpieczne?

Cóż, odpowiedź na to pytanie wcale nie jest jednoznaczna, bo można powiedzieć, że i tak i nie. Zasadniczo są stosunkowo bezpieczne dla turystów (ale nie do końca), zdecydowanie gorzej sytuacja wygląda dla mieszkających tam kobiet. Niestety ilość przemocy fizycznej i seksualnej, jakiej doznają tam kobiety jest olbrzymia i przekracza ludzkie pojęcie. Jednocześnie nawet turystki nie są w 100% bezpieczne. Nie tak dawno jak rok temu media donosiły o zbiorowym gwałcie jakiego dokonali mieszkańcy na 51-letniej turystce. Choć rząd wprowadza coraz surowsze kary, to jednak wcale nie odstraszą one oprawców, którzy czują się bezkarni, dochodzi nawet do tego, że mężczyźni tłumaczą gwałcicieli, uważając, że „kobieta się prosiła”, bo gdyby się nie broniła, to by zapewne przeżyła. Takie zdania można było usłyszeć po sprawie, która wstrząsnęła nie tylko Indiami, ale i całym światem, wywołując falę wzburzenia, gdy grupa sześciu pijanych mężczyzn napadła na 23-letnią kobietę. Najpierw kilkakrotnie każdy z nich gwałcił ofiarę, po czym została dotkliwie pobita i okaleczona. Ale sprawą zainteresowały się media, bo była z wyższej kasty, natomiast zbrodnie na pariasach niemal zupełnie nie są ścigane. Zatem pod kątem bezpieczeństwa lepiej dwa razy przemyśleć swoją decyzję, a jeżeli już wybieracie się do Indii, to zwiedzajcie tylko miejsca typowo turystyczne i to najlepiej w większej grupie.

Flora bakteryjna jest inna

Trzeba powiedzieć, że problemem wpływającym na bezpieczeństwo jest nie tylko przemoc, lecz także są choroby wywołane brakiem higieny. Zatem absolutnie nie należy spożywać wody niebutelkowanej, a jeżeli przyjdzie Wam na myśl przemyć ręce w jakieś z tamtejszych rzek to potem zastosujcie sporo środka antybakteryjnego, bo każdy kto był w Indiach wie, że Hindusi załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne do wody, bo niestety wielu biedaków nie ma nawet dostępu do zwykłej toalety. Rzecz jasna zabronione jest też jedzenie w ulicznych barach czy jedzenie owoców bez sparzenia ich skórki. Bardzo ważne jest też posiadanie aktualnych szczepień. Otóż szczepienia ochronne trzeba wykonać co najmniej na 4-6 tygodni przed planowaną podróżą. I szczepionek, które trzeba wykonać przed wylotem do tego kraju jest sporo. Na pewno jest to błonica, tężec, wścieklizna, a także cholera, dur brzuszny czy wirusowe zapalenia wątroby typu A i B . Do tego nie zapomnijcie zabrać jeszcze apteczki, w której koniecznie powinien znaleźć się dobry środek przeciwbiegunkowy, a także przeciwbólowy.

Dobrze się spakuj i zaopatrz się w dobrą walizkę podróżną

Oczywiście nie zapomnijcie o zaopatrzeniu się w dobre walizki podróżne. Muszą być one mocne, trwałe i odporne na obciążenia mechaniczne. Ponadto powinny posiadać zabezpieczenia w formie szyfru. Jak wiadomo, drogi w Indiach nie należą do najlepszych dlatego też trzeba pamiętać, że każda Wasza walizka podróżna powinna posiadać mocne kółka, zrobione przynajmniej po części z kauczuku i do tego powinny one obracać się wokół własnej osi. Jeżeli chodzi o ilość spakowanych rzeczy, to im mniej, tym lepiej, ale też trzeba zabrać głównie letnie ubrania, ale i te przeciwdeszczowe. Zazwyczaj w tym kraju jest bardzo ciepło jednak często nawiedzają go ulewy. Ubrania z membraną są więc obowiązkowe.

Coś o koronawirusie…

Pandemia spowodowana koronawirusem dla wielu osób jest już tematem nieco przedawnionym, choć wg lekarzy czeka nas kolejna fala. Problem w Indiach jest taki, że ten kraj nadal zmaga się z pierwszą falą. Absolutnie nie należy więc wybierać się do Indii jeżeli nie jesteście w pełni zaszczepieni, tym bardziej, że opieka medyczna w tym kraju jest naprawdę fatalna i tak naprawdę musielibyście w razie zakażenia liczyć na pomoc ambasady.

Można wybrać się do Indii, ale jednak obecnie jest to podróż podwyższonego ryzyka. Jeżeli jednak nadal macie ochotę, to koniecznie skorzystajcie z naszych rad i uważajcie na siebie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *